Önemli Başvuru İpuçları

PrintMailRate-it

E-mail ile yapacağınız genel başvurularınıza geri dönüş süresinin uzun olabileceğini unutmamalısınız.

 

 

Banner_Basvuru.jpg

 

 

İş başvurusu evrakları genel olarak 3 ana bölümden oluşmaktadır:

 

  • Ön Yazı
  • Özgeçmiş
  • Eğitim Belgeleri

Bu evrakların her birinin PDF formatında hazırlanmış olmasına ve 7 MB'dan büyük olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Ön yazı yarım sayfadan uzun olmamalı, kişisel motivasyonunuzu yansıtmalı, gerçekte kim olduğunuzu aktarmalı, güçlü ve yetkin yönlerinizi net bir şekilde göstermelidir.

 

Başvuracağınız pozisyona yakınlığınız nedir? İş deneyiminiz ve yetenekleriniz pozisyon ile ne kadar uyuşuyor? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar, işe olan uygunluğunuzu ortaya koyan ve ön yazınızda mutlaka yer alması gereken hususlardır.

 

Özgeçmişiniz için ideal uzunluk 2 sayfadır. Özgeçmişinizde, geçmiş deneyimlerinize dair mümkün olduğunca çok bilgiye yer vermeye çalışmalı, tecrübeleriniz ve görevlerinizin anlaşılır olduğundan emin olmalısınız.

 

Eğitim durumunuzu net olarak açıklamalısınız.

 

Okul mezuniyet belgenizi özgeçmişinizle birlikte iletmeniz önemlidir. Henüz mezun olmadıysanız ve/veya stajyer pozisyonu için başvuru yapıyorsanız, güncel not transkriptinizi iletmeniz yeterlidir.

 

Referanslar, özgeçmişte verdiğiniz bilgilerin kişisel ve profesyonel anlamda sağlaması olarak kabul edildiğinden, özellikle deneyimli adayların referans mektuplarını iletmeleri gerekmektedir.

 

Sistem üzerinden Genel başvurularınızı bekliyoruz!

İRTİBAT

Contact Person Picture

Merve Bölgen

+90 212 310 14 00

İletişim

Deutschland Weltweit Search Menu